PAŞA Holding və onun maliyyə törəmə müəssisələri “YAŞAT” Fonduna 2 milyon AZN vəsait köçürüb
PAŞA Holding və onun bank və sığorta müəssisələri 44 gün davam edən İkinci Qarabağ Müharibəsində Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün müdafiəsi uğrunda yaralananların və şəhid ailələrinin təminatına dəstək məqsədilə “YAŞAT” Fonduna vəsait köçürüb. Belə ki, sözügedən Fonda PAŞA Holding, PAŞA Bank, Kapital Bank, PAŞA Sığorta və PAŞA Həyat tərəfindən ümumilikdə 2 milyon AZN ianə edilib.
“Ölkəmiz 44 günlük müharibə nəticəsində şanlı Qələbə əldə edərək öz ərazi bütövlüyünü bərpa etdi. Bu qələbəni Azərbaycan xalqına yaşadan, Vətən uğrunda canlarından keçən əsgərlərin ailələrinə, eləcə də yaralı qazilərə dəstək göstərmək hər birimizin vətəndaşlıq borcudur. Düşünürəm, müharibə zamanı olduğu kimi, indi də hamımız güclərimizi səfərbər edərək Vətənimizə mənəvi və maddi dəstəyimizi əsirgəməməliyik” - PAŞA Holding-in Baş İcraçı Direktoru Cəlal Qasımov vurğulayır.
Məlumat üçün qeyd edək ki, PAŞA Holding müharibə zamanı Silahlı Qüvvələrə Dəstək Fonduna yardım göstərən ilk şirkətlərdən olmuşdur. Bundan əlavə, Holdinq ölkəmizin milli mənəvi dəyərlərini yaşatmaq idealogiyasına sadiq qalaraq, həmvətənlilərimiz arasında qələbə sevinci və milli vətənpərvərlik ruhunun artırılmasına öz töhfəsini vermək məqsədilə Azərbaycan mədəniyyətinin görkəmli şəxsiyyəti Alim Qasımovun yeni əsərinin ərsəyə gəlməsinə də dəstək göstərmişdir.

PASHA Holding and its banking and insurance subsidiaries, that is Kapital Bank, PASHA Bank, PASHA Insurance and PASHA Life, have donated 2 million AZN to the YASHAT Fund to support the families of the martyrs, as well as soldiers wounded defending the territorial integrity of Azerbaijan during the 44-day Second Karabakh War.
"As a result of the 44-day war, our country has achieved a glorious victory and restored its territorial integrity. It is the civic duty of each of us to support the families of the soldiers who gave their lives for the Motherland, as well as the wounded veterans. I think we must all mobilize our efforts to support our country, as it was during the war period" says the CEO of PASHA Holding Jalal Gasimov.
It should be noted that PASHA Holding was one of the first companies to support the Armed Forces Support Fund during the war. In addition, adhering to the ideology of preserving the national moral values of our country, the Holding supported creation of a new composition by a prominent figure of Azerbaijani culture Alim Gasimov, aiming to contribute to the joy of victory and the spirit of national patriotism among our compatriots.