Bildiyiniz kimi, bir neçə gün bundan öncə qardaş ölkə Türkiyənin bir neçə şəhərində baş vermiş güclü zəlzələ nəticəsində minlərlə insan həlak olmuş, yaralanmış və evsiz qalmışdır.
Zəlzələ zamanı zərər çəkmiş şəxslərə dəstək məqsədilə PAŞA Holding və onun törəmə şirkətləri Türkiyənin iki önəmli yardım fonduna - Ahbap və Türkiyənin Daxili İşlər Nazirliyinin Təbii Fəlakət və Fövqəladə Hallar Agentliyinə (AFAD) hərəsi 500 min dollar olmaqla ianə edib.
“Bütün şirkətlər qrupumuz adından həlak olanların ailələrinə və yaxınlarına, qardaş Türkiyə xalqına başsağlığı verir, yaralananların tezliklə sağalmasını arzu edir, zəlzələnin nəticələrinin tezliklə aradan qaldırılmasını arzulayırıq” - PAŞA Holding-in baş icraçı direktoru Cəlal Qasımov bildirib.

As you know, a few days ago, thousands of people were killed, injured and left homeless as a result of a strong earthquake that occurred in several cities of our brotherly country, Turkey.
In order to support the victims of the earthquake, PASHA Holding and its subsidiaries donated 1 million dollars in total to two important foundations of Turkey - Ahbap and the Agency for Natural Disasters and Emergency Situations (AFAD) of the Ministry of Internal Affairs of Turkey.
“On behalf of our group of companies, I express my condolences to the families and relatives of the victims and people of Turkey in general, I wish a speedy recovery to the victims, as well as the speedy elimination of the consequences of the earthquake,” said Jalal Gasimov, CEO of PASHA Holding.