Novxanı çimərliyində “Sahilyanı Təmizlik” tədbiri
14 iyun tarixində PAŞA Holdinq və PAŞA Qrup şikətlərindən olan könüllülərin dəstəyi ilə Novxanı çimərliyində daha bir sahilyanı təmizlik aksiyası həyata keçirilib. Çimərlik mövsümünün açılışı ilə əlaqədar keçirilən aksiyada Kapital Bank, PAŞA Bank, PAŞA Sığorta, PAŞA Həyat Sığorta, PAŞA Travel, FMG şirkətlərindən 50 nəfərə yaxın əməkdaş iştirak edib.
Aksiya çərçivəsində zəruri sanitar ləvazimatlarla təchiz olunmuş könüllülər sahilyanı ərazini tullantılardan təmizləyərək, əraziyə xüsusi çətirlərin quraşdırlmasını təmin ediblər.
Xatırladaq ki, aksiyanın əsas məqsədi dəniz sahillərində təmizliyə riayət olunmasını təbliğ etmək, sahilyanı ərazilərin məişət tullantıları ilə zibillənməsinin qarşısını almaqdır.

On June 14, PASHA Holding, with the support of volunteers from PASHA Group companies, conducted another coastal cleanup activity at Novkhani Beach. About 50 employees from Kapital Bank, PASHA Bank, PASHA Insurance, PASHA Life Insurance, PASHA Travel and FMG took part in the activity dedicated to the opening of the beach season.
As part of the campaign, volunteers, equipped with the necessary sanitary equipment, cleared the coastal area and ensured the installation there of special umbrellas.
It should be noted that the main purpose of the activity is to promote adherence to the cleanliness on the coast and to prevent the littering of coastal areas with household waste.