14 noyabr 2021-ci il tarixində PAŞA Holding-in dəstəyi, "GİD CSR Consulting" MMC şirkətinin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən "Xatirə Yarat" layihəsinin növbəti mərhələsi baş tutub.
Layihə çərçivəsində təşkil olunan silsilə təlimlər zamanı təlimdə iştirak edən uşaqlar psixoloq ilə seminarda, daha sonra isə peşəkar rejissor və operatorlar tərəfindən keçirilən təlimlərdə iştirak ediblər. Seminarın sonunda uşaqlar real video çəkilişlər həyata keçirərək idealarına uyğun xatirə yaradıblar.
Qeyd edək ki, “Xatirə Yarat” layihəsi şanlı qələbəmizin birinci il dönümünə həsr olunmuşdur və interaktiv nəzəri və praktiki təlimlər ilə ümumilikdə 50 şəhid və qazi övladlarını əhatə etmişdir.
Hal-hazırda davam edən layihədə uşaqlara idea, ssenari yazılışı, şəkil və video çəkilişi, səs effektləri və sadə şəkildə montaj edilməsi öyrədilir. Təlimlər peşəkar rejissor, operator, ssenarist və montajçılar tərəfindən həyata keçirilir.

On November 14, 2021, the next stage of the "Create a Memory" project, implemented with the support of PASHA Holding and the organization of "GID CSR Consulting" LLC, took place.
During the series of trainings organized within the framework of the project, the children participating in the training took part in a seminar with a psychologist, and then in trainings conducted by professional directors and operators. At the end of the workshop, the children made real video recordings and created a memory according to their ideas.
It should be noted that the "Create a Memory" project was dedicated to the first anniversary of our glorious victory and involved a total of 50 children of martyrs and veterans with interactive theoretical and practical training.
In the currently ongoing project, children are taught ideas, script writing, photo and video recording, sound effects and simple editing. Trainings are carried out by professional directors, cameramen, screenwriters and editors.