4-6 sentyabr tarixlərində PAŞA Holdinq, PAŞA Sığorta şirkəti və Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə regionlarda təhsilə dəstək məqsədilə "Birincilər" layihəsi reallaşdırılıb.
Layihə çərçivəsində regionlarda yaşayan aztəminatlı ailələrin məktəbə hazırlaşan övladlarına məktəbli dəstinin hədiyyə edilməsi ilə bağlı silsilə tədbirlər həyata keçirilib. Qəbələ, Oğuz, Şəki, Qax, Zaqatala, Balakən rayonlarında baş tutmuş xeyriyyə tədbirləri çərçivəsində PAŞA Holdinq və PAŞA Sığorta şirkətinin könüllü əməkdaşları tərəfindən 700-dək uşağa məktəbli forması və dərs ləvazimatları ilə təchiz edilmiş məktəbli çantaları təqdim olunub. Yeni tədris ili ərəfəsində keçirilən bu tədbirlər zamanı uşaqların sevinc və marağına səbəb olan əyləncəli proqram da təşkil olunub.
Ölkədə təhsilə və cəmiyyətin rifahına töhfə verəcək belə təşəbbüslərin gələcəkdə də davam etdirilməsi planlaşdırılır.

On September 4-6, PASHA Holding, PASHA Insurance Company and the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan jointly organized the " Birincilər" project to support education in the regions.
In frames of thus project, a series of events were held to present school sets to children of low-income families to attend the 1st grade this year living in the regions. As part of charity events in Gabala, Oguz, Sheki, Gakh, Zagatala and Balakan districts, PASHA Holding and PASHA Insurance volunteers presented school uniforms and school supplies to about 700 children. During these events, held on the eve of the new school year, an entertaining program was organized, which brought joy and interest to children.
It is planned to continue such initiatives in the future, which will contribute to education and the welfare of society in the country.