“PAŞA Holding”in dəstəyi ilə qadın və kişi voleybolçular arasında Azərbaycan çempionatları başa çatıb.
Ötən il noyabrın 6-da start götürən Yüksək Liqada qadın komandaları dörd, kişi komandaları altı dövrədə mübarizə aparıblar. Ölkə çempionatının son qarşılaşmaları - kişilərin finalı aprelin 22-də, qadınların finalı isə aprelin 23-də Bakı İdman Sarayında keçirilib. Final qarşılaşmalarından əvvəl regional voleybol klublarının yeniyetmə voleybolçularının iştirakı ilə voleybol festivalı keçirilib.
Xatırlatmaq istərdik ki, idman sahəsi “PAŞA Holding”in Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) fəaliyyətləri çərcivəsində yer alan önəmli istiqamətlərdəndir.

With the support of PASHA Holding, the Azerbaijan Championships for female and male volleyball players have concluded.
The Women's teams competed in four rounds, while the Men's teams fought in six rounds in the Premier League, which began on November 6 of last year. The final matches of the national championship - the men’s final on April 22 and the women’s final on April 23 - were held at the Baku Sports Palace. Prior to the final matches, a volleyball festival was organized with the participation of youth volleyball players from regional volleyball clubs.
We would like to remind you that sports are one of the key areas of PASHA Holding’s Corporate Social Responsibility (CSR) activities.